Rejsy i spływy

Zapraszamy do poznawania uroków rzeki Warty. Oferujemy rejsy katamaranem EMS Aquarius - łodzią pomyślaną do wykonywania wielorakich zadań.

Maksymalna liczba pasażerów - 7 osób.

Koszt 40 min. rejsu 110,00 zł

Katamaran pływa w święta i weekendy. Katamaran pływa po wcześniejszym zamówieniu.

Spływy kajakowe

Zachęcamy do jednodniowych spływów kajakowych rzeką Wartą na trasie:

z „górnej wody”
Sławsk (392 km rzeki) do Mariny Ląd (370,32 km).

Do pokonania 22 kilometry spokojnie płynącą szerokim korytem rzeką.
Czas spływu 4-5 godzin.
Sławsk.
Spływ startuje przy promie do którego prowadzi wygodna asfaltowa droga. Obok przystań dla łodzi. Warto zwrócić uwagę na pobliski kościół św. Wawrzyńca z 1614r.
Po minięciu mostu autostrady Poznań - Konin (385 km) Warta płynie nieprzerwanie przez tereny Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. To pełna urody droga wodna wśród łęgów wierzbowych, łąk i porośniętych sosnami wzgórz morenowych. Płynąc mijamy na prawym brzegu "Lądkowski Borek" gdzie na wzgórzu znajduje się monument upamiętniający przysięgę powstańców styczniowych i późniejszą przysięgę (w 1918) członków POW. Parę kilometrów dalej, w otoczeniu drzew leży "Rydlowa Góra"(km 372,5) gdzie znaleźć można ślady wykopalisk, które odkryły średniowieczny, kasztelański gród.

Krótsza trasa na tym dystansie to spływ 12 km:
Ratyń (km 382,5) - Marina Ląd (km 370,3).
Czas spływu ok. 2,5 - 3 godziny.
Spływ startuje z pływającego pomostu do którego dochodzi dobra droga z Ratynia. W Ratyniu kierunek dojazdu do pomostu wskazuje drogowskaz.

Spływ w dół rzeki:
Marina Ląd (km 370,3)- Przystań w Pyzdrach (km 351,5).
Czas spływu ok. 3,5 - 4 godziny.
Wyprawa bardzo ciekawa. Z rzeki w km 365 można podziwiać pałac rokokowy w Ciążeniu - zbudowaną w drugiej połowie XVIII w. dawną, letnią rezydencję biskupów poznańskich, obecnie Dom Pracy Twórczej poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W Pyzdrach trasa kończy się w nowej przystani zlokalizowanej u podnóża historycznych budowli: fary i pofranciszkańskiego zespołu klasztornego.

Oferujemy:

Dwuosobowe kajaki turystyczne z osprzętem 50,00 zł 1 dzień/spływ
7,00 zł 1 godzina
Dowóz sprzętu do punktu startu 2,00 zł 1 km w dwie strony
Dowóz osób - zgodnie z cennikiem przwożników osób 

Na życzenie zapewniamy udział przewodnika lub ratownika. Na zakończenie spływu proponujemy biesiadę przy ognisku.

Przyjmujemy też zamówienia na indywidualnie zaplanowane trasy spływów. Wystarczy określić termin, miejsce startu i zakończenia spływu oraz ilość kajaków a my dostarczymy i odbierzemy sprzęt z umówionych miejsc.

Rezerwacja sprzętu i terminów:

tel.:kom. 518 052 757
e-mail: kapitanat@marinalad.pl